Yeni Nesil Ofis
27
Kas

Yeni Nesil Ofis

Girişimciler için biçilmiş kaftan sanal ofis!

Bu hafta özellikle İstanbul gibi ofis kiralarının ateş pahası olduğu şehirlerde hayat kurtaran, girişimciler için biçilmiş kaftan sanal ofisleri mercek altına aldım.

Selenay YAĞCI

Teknoloji sayesinde iş insanları her zaman ulaşılabilir ve her yerden çalışabilir hale geldi. Bu yeni durum da kendi ihtiyaçlarını doğurdu ya da kendi avantajlarını yarattı. İş dünyasında önce hazır ofis kavramlarıyla tanıştık. Bu hazır ofisler otel odası gibi hizmet veriyor, ofisle ilgili hiç birşeyi dert etmenize gerek kalmıyor. Sonra paylaşımlı ofislerle hayatımıza girdi. Bu paylaşımlı ofislerde de ihtiyacınız olduğunda kullandığınız, mülkiyetine rezervasyon yaparak sahip olduğunuz ve kullandığınız kadar kira ödediğiniz çeşitli odalar... Şimdiler de ise en popüleri sanal ofis...

Peki nedir bu sanal ofis? Aslında en basit anlamıyla resmi işlemler için ihtiyacınız olan adres. Sanal ofis hizmeti veren yerleri, kendi adresiniz olarak gösteriyorsunuz. Tüm resmi işlemler için kullanabiliyorsunuz. Telefonlarınız şirket isminizle karşılanırken, evrak ve kargolarınız adınıza teslim alınıyor. Sanal ofisler özellikle freelance çalışanların tercihi. Ancak girişimciler için ilk yıllarda masraflardan kısmanın hayati önem taşıdığını göz önünde bulundurursak, sanal ofisler onlar için biçilmiş kaftan... İş kurmak isteyen, işlerini dışarıdan, ofisten bağımsız halledenler, İstanbul ve Ankara'da gittikçe yaygınlaşan sanal ofis avantajlarından yararlanabilir. 

Kaynak : https://www.dunya.com/tekno-trend/girisimciler-icin-bicilmis-kaftan-sanal-ofis-haberi-382931